• CO TO JEST FOTOWOLTAIKA
 • ZALETY I ZASTOSOWANIE
 • SCHEMAT BUDOWY INSTALACJI
 • PRZYKŁADOWA INSTALACJA 3,12KW
 • MONTAŻ
 • RENOMOWANI PRODUCENCI
 • DOFINANSOWANIE
 • — ZALETY I ZASTOSOWANIE —

  • Produkcja energii elektrycznej na potrzeby własne lub firmy

  • Wykorzystujemy energię przez każdy sprzęt typu AGD/RTV oraz inne urządzenia uzależnione od prądu

  • Dla domów prywatnych nowych lub zamieszkałych, wspólnot, firm, zakładów przemysłowych

  • Szybki czas zwrotu inwestycji przy 25 letniej gwarancji na sprawność paneli fotowoltaicznych

  — CO TO JEST FOTOWOLTAIKA —

  Fotowoltaika - to wykorzystanie słońca do produkcji energii elektrycznej na potrzeby budynku. Dzięki montowanym panelom fotowoltaicznym nasz wymarzony dom może być tańszy
  w utrzymaniu nawet o 75%. W dzisiejszych czasach co raz więcej potrzebujemy i zużywamy energii elektrycznej tym samym koszt energii w ujęciu całościowym utrzymania domu jest ogromny. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile energii dziennie wykorzystujemy na takie urządzenia jak: TV, dekoder, kino domowe, pralka, zmywarka, lodówka, piekarniki, piece gazowe, komputery, tablety, ładowarki, rolety, bramy, telefony, światło... a skończywszy na elektrycznych szczoteczkach do zębów. Praktycznie większość otaczających nas przedmiotów albo potrzebuje stałego dostępu do prądu albo musi być ładowana z gniazda elektrycznego.

  panel fotowltaiczny - schemat - września, protect energy

  Nowe dyrektywy unijne związane z ograniczeniem emisji CO2 oraz dążenie do ujednolicenia cen energii na rynku europejskim powodują, że cena za 1kWh będzie wyższa niż obecnie.

  panel fotowoltaiczny - protect energy września

  Zasilanie

  Elektroda ujemna

  N-domieszka krzemu

  Interfejs

  P-domieszka krzemu

  Elektroda dodatnia

  — PRZYKŁADOWA INSTALACJA 3,12KW —

  • Moc instalacji 3,12 kW
  • 2 967 kWh/rok produkcja roczna energii elektrycznej

   

  • Oszczędność w pierwszym roku: 1 780 zł
  • Średni czas zwrotu inwestycji: 7 lat z wykorzystaniem dofinansowania
  • Gwarancja sprawności 25 lat. Żywotność ponad 30 lat.
  schemat budowy instalacji, fotowoltaika, września

  — SCHEMAT BUDOWY INSTALACJI —

  panele fotowoltaiczne - usytuowanie
  fotowltaika - usytuowanie instalacji

  Działania fotowoltaiki:

   

  1. W panelach fotowoltaicznych zachodzi przetwarzanie promieniowania słonecznego na energię elektryczną (inaczej: zjawisko fotowoltaiczne). Powstały prąd jest tzw. prądem stałym.
  2. Przewodami elektrycznymi wytworzoną energię (prąd stały) kierujemy do Inwertera.
  3. Inwerter jest urządzeniem, które zamienia prąd stały na prąd przemienny (taki, z którego możemy korzystać w domu). Inwerter podłączony jest do tablicy rozdzielczej w domu aby w pierwszej kolejności energię wytworzoną z paneli wprowadzić do domu. Dopiero nadmiar energii, który nie będziemy w stanie wykorzystać wysyłamy do operatora energetycznego.
  4. Obecny licznik główny energetyki zostaje zastąpiony licznikiem 2-kierunkowym, który mierzy ilość energii zarówno wysłanej do sieci jak i pobranej z sieci energetycznej operatora.

  Podczas projektowania instalacji należy zwrócić uwagę na:

   

  • Usytuowanie instalacji względem kierunków świata, idealne ustawienie to kierunek południowy. W przypadku braku pożądanej strony stosuje się układy łączone np.: wschód – zachód.
  • Określenie dostępnej powierzchnia dachu, terenu pod panele fotowoltaiczne. Standardowa instalacja o mocy 3,12kW zajmuje powierzchnię ok 20m2. ( taka instalacja składa się z 12 paneli o mocy 260 Wp każdy).
  • Sprawdzenie zacienienia powierzchni przeznaczonej na instalację. Powierzchnia powinna być wolna od cienia – dlatego warto obserwować czy nie ma wysokiego komina w pobliżu, drzewostanu, wysokich budynków.

  Ważny przy planowaniu instalacji jest fakt, że same panele nie muszą być na dachu budynku, w którym mieszkamy. Panele można montować przed budynkiem, na budynku sąsiednim, garażu, pomieszczeniu gospodarczym itp. Dlatego, że panele podpinamy przewodem do urządzenia, które zamienia nam prąd stały na przemienny (inwerter/falownik) i włączamy naszą wyprodukowaną energię bezpośrednio do sieci energetycznej domu. Tym samym nie mamy dużych strat energetycznym i przeciwwskazań aby panele były dalej od rozdzielni elektrycznej naszego budynku.

  Ostatnim elementem jest zgłoszenie mikro instalacji do operatora energetycznego i podpisanie umowy na kupno/sprzedaż energii elektrycznej. Tym samym staniemy się wytwórcą oraz jednocześnie kupującym energię elektryczną. Aby zapewnić stały dostęp do energii odpowiada za to licznik 2-kierunkowy.

   

  Dodatkową alternatywą jest możliwość podpięcia akumulatorów
  i magazynowanie energii aby w czasie późniejszym ją wykorzystać. Musimy pamiętać , że takie magazynowanie nie odbywa się 1:1, gdyż straty na naładowywaniu i rozładowywaniu akumulatora sięgają 40%. Dlatego tego typu rozwiązania stosuję się w uzasadnionych przypadkach.

  Należy pamiętać , że zgodnie z Ustawą OZE – każdy nadmiar wyprodukowanej energii elektrycznej ma obowiązek skupić operator energetyczny obsługujący danych region. Dodatkowo zgodnie z zapowiedziami po 2016 roku bazując na ustawie OZE zostaną wprowadzone w życie:

  fotowoltaika - zgłoszenie micro instalacji
  fotowoltaika - przykładowa instalacja, wykres

  — FOTOWOLTAIKA —

  W 4 KROKACH OD PROJEKTU PO MONTAŻ

  Wszystkie elementy składowe poniżej są po stronie naszej firmy
  i nie wymagają dodatkowych opłat. Naszym celem jest przedstawienie rzetelnej, pełnej oferty dla klienta na, której podstawie podejmie decyzje co do losów inwestycji.

   

  1. Wizja lokalna:

   

  • Określenie parametrów budynku.
  • Wstępny założenia projektu: zapotrzebowanie energetyczne, dobór mocy instalacji, ukierunkowanie instalacji.

  2. Oferta Wykonawcza:

   

  • Kosztorys ostateczny (2-max.3 propozycje)
  • Symulacja dofinansowania
  • Analiza punktu rentowności przedsięwzięcia
  • Wykaz dokumentów potrzebny do dofinansowania

   

  3. Przygotowanie Dokumentacji:

   

  • Złożenie wniosków / decyzja od operatora energetycznego

   

  4. Montaż i odbiór.

  fotowoltaika - elementy składowe
  fotowoltaika - oferta wykonawcza

  — RENOMOWANI PRODUCENCI —

  Bazujemy na panelach fotowoltaicznych firmy Q-CELLS. Jest to niemiecki producent z wieloletnią tradycją i referencjami na całym świecie. Obecnie Q-CELLS posiada wiele fabryk na całym świecie
  i jest jednym z liderów na rynków PV. Panele Q-CELLS montowane są zarówno na domach prywatnych jak i przedsiębiorstwach, rym na gospodarstwach oraz olbrzymich farmach fotowoltaicznych jak ta poniżej.

  Austiacka firma jako wiodący producent systemów solarnych należy do koncernu KIOTO SOLAR obejmuje cały rynek energii słonecznej. PVP w swojej ofercie oprócz klasycznego panela poly - posiada szereg paneli klasy PREMIUM jak: glass-glass, czy glass-biface. Panele oparte na budowie hartowanej szyby bez ramki oraz panele 2-stronne idealne na dach płaski i grunt. PVP skupia się na rozwoju i produkcji wysokiej zaawansowanych komponentów i systemów w dziedzinie fotowoltaiki cieplnej i słonecznej i sprzedaje je w Europie jak i na całym świecie. Seria modułów fotowoltaicznych PVP o mocy 270 Wp to optymalne pod względem kosztów rozwiązanie przygotowane specjalnie do zastosowań dla domów jednorodzinych. Stosowane są tylko materiały najwyższej jakości ściśle według norm ISO i IEC.

  Jako wiodący producent systemów solarnych KIOTO SOLAR obejmuje cały rynek energii słonecznej. KIOTO SOLAR skupia się na rozwoju i produkcji wysokiej zaawansowanych komponentów
  i systemów w dziedzinie fotowoltaiki cieplnej i słonecznej i sprzedaje je w Europie jak i na całym świecie.

   

  ZAANGAŻOWANIE I ORIENTACJA NA KLIENTA

  SĄ JAK KAMIENIE MILOWE

  NA DRODZE DO NAJLEPSZYCH FIRM NA ŚWIECIE

  W BRANŻY ENERGII SŁONECZNEJ.

  Robert Kanduth, prezes Solar Industrie GmbH GREENoneTEC, światowego lidera w produkcji paneli płaskich, jest od April 2009 prezes Kioto Jasne Energy AG. Robert Kanduth jest również prezesem i założycielem stowarzyszenia Austria Słonecznego,
  a także prezes i założyciel organizacji zrzeszającej energetyczno-klimatycznego Austrii Izby Gospodarczej.

  Kioto to nie tylko nazwa miasta w Japonii, w którym Protokół do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych podpisano w grudniu 1997 roku - KIOTO to także programowanie i synonimem strategii z najciekawszych światowych grup przedsiębiorstw w dziedzinie odnawialnych źródeł energii - w Kioto ClearEnergy AG.

  KIOTO SOLAR
  KIOTO SOLAR
  KIOTO SOLAR
  QCELLS - panele fotowoltaiczne

  Taaak, chcę....

  zostać najlepszym panelem słonecznym pod słońcem!

  Fotowoltaika z Austrii

  — DOFINANSOWANIE —

  Zapytaj nas o możliwość dofinansowania lub preferencyjnych kredytów.

   

  Mamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z:

   

  • WFOŚiGW,
  • BOŚ Bankiem,
  • Credit Agricole,
  • Reiffasen Leasing.
  protect energy - dofinansowanie